szal z jedwabiu jako przepaska na włosy

Pytanie o to jak wiązać szal bardzo często pojawia się w kontekście sukni wieczorowej. Wiele osób ma wątpliwości jak wiązać szal do sukni lub sukienki wieczorowej? Owszem, szal do sukni wieczorowej pasuje wprost idealnie, ale jest jeszcze wiele innych stylizacji, w których będzie się on prezentował doskonale. Zobacz jak wiązać szal i przekonaj się, że to dodatek, który warto mieć w swojej szafie!

Jak zawiązać i nosić szalik na szyi?

Jesienią, zimą i wiosną, a także w chłodniejsze letnie wieczory nasza szyja wymaga ochrony przed chłodem i wiatrem. Chętnie wówczas sięgamy po szale, bo szal na szyi nie tylko zapewni nam ciepło, ale przede wszystkim doda naszemu strojowi szyku.

Czasem najbardziej efektowne są rozwiązania najprostsze, a takim jest z pewnością wiązanie szala na prosty węzeł. Szal jedwabny można zawiązać na pojedynczy lub podwójny supeł, w zależności od tego, jaki efekt chcemy uzyskać. Tak związany szal możemy ułożyć prosto lub po skosie, dopasowując układ do innych elementów stroju i kierując się własną fantazją ?

Szal możemy też po prostu zarzucić na ramiona, nie wiążąc go żadnym węzłem, a jedynie układając fantazyjnie jego części. Jeśli boimy się, że tak ułożony może się zsunąć, to można go związać na mały węzełek lub spiąć spinką czy broszką. Każda z tych wersji na pewno będzie wyglądać doskonale, szczególnie, jeśli wybierzemy szal z ciekawym wzorem.

Jak wiązać i nosić szal jedwabny na głowie?

Mniej typowym sposobem noszenia szala jest wiązanie szala na głowie. Ten sposób jest raczej kojarzony z noszeniem apaszki, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by wykorzystać do tego również szal. Można go złożyć na kilka części, by był węższy i tak poskładany zamotać na głowie w formie przepaski. Będzie to z pewnością ciekawy dodatek do włosów, który przyciągnie wiele spojrzeń.

Jak wiązać i nosić szal jedwabny na głowie?

Szal na głowie można również nosić w wersji rozłożonej, zakrywając nim całą fryzurę i układając fantazyjnie jego boki na szyi. W ten sposób nosiły szale i chustki gwiazdy kina lat 50. i 60., ale trend ten nadal jest w modzie i chętnie inspirują się nim współczesne stylistki. Warto spróbować, bo być może okaże się, że w Twoim przypadku będzie to właśnie strzał w 10 ?

Jak nosić i wiązać Mini szal? Dodatek o wielu zastosowaniach!

Na koniec chcemy jeszcze pokazać kilka pomysłów dotyczących noszenia mini szala. Taki szaliczek jest węższy i krótszy niż szal, ale to wcale nie znaczy, że możliwości jego użycia są mniejsze. Wręcz przeciwnie – sposoby noszenia jedwabnego mini szala mogą Cię zaskoczyć.

Mini szale można nosić jak gawroszkę na szyi, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by zastosować go jako dodatek-szarfę do kapelusza czy ozdobę do włosów. Może on być zawiązany jak przepaska, opaska albo kokarda, która z powodzeniem zastąpi gumkę spinającą włosy w kucyk.

mini szal to przepaska na włosy lub opaska na włosy

Doskonale będzie się też prezentować w formie bransoletki, zamotany wokół nadgarstka, czy jako dodatek dekoracyjny do torebki lub koszyka. Im lepiej dopasujemy go do stylu i kolorystyki pozostałych elementów stylizacji, tym lepiej będzie wyglądać ona jako całość.

Jak widzisz możliwości wiązania szala i mini szala jest bardzo wiele. Zainspiruj się tymi, które zaproponowaliśmy i znajdź własny sposób na szal, który doda Twoim stylizacjom stylu i elegancji.

jedwabny szal czy apaszka to pomysł na wyjątkowy prezent

Więcej wzorów jedwabnych dodatków – ręcznie malowanych apaszek i gawroszek Silkadore znajdziesz w naszym sklepie internetowym. Zapraszamy!

Zdjęcia i stylizacja: Roksana Styl

Modelki: Katarzyna Augustyniak, Magdalena Brzychcy, Katarzyna Gildner, Angelika Kaczmarek, Urszula Misiło, Natalia Niezgazińska.

Roksanie i jej ekipie serdecznie dziękujemy za zrealizowanie sesji!

Zespół Silkadore

Udostępnij: