mała chustka na przegub

Kolorowe gawroszki i wzorzyste apaszki to dodatki do stroju, które mimo swoich niewielkich rozmiarów mają duży wpływ na ostateczny wygląd. Można je nosić na wiele różnych sposobów, a my dziś pokażemy takie stylizacje, które dadzą Ci odpowiedź na pytanie jak nosić apaszki. Zainspiruj się nimi i zacznij nosić jedwabne chusty!

Jak wiązać apaszki na szyi?

Gdy zadamy pytanie, jak nosić apaszki, to z pewnością większość osób odpowie: na szyi. Wbrew pozorom nie oznacza, że wszyscy noszą apaszki w taki sam sposób, gdyż nawet tutaj jest co najmniej kilka możliwości ich wiązania.

Na szyi można wiązać apaszki prosto, tak aby jej dwa związane końce znajdowały się z przodu, a narożnik z tyłu, lub na skos, przekręcając zawiązaną apaszkę w stronę jednego z ramion. Można też złożyć apaszkę na pół po przekątnej i trójkąt ułożyć z przodu na dekolcie, pozostałymi trójkątami obwiązać szyję i puścić je luźno z przodu. Takie sposoby wiązania apaszki dobrze wyglądają zarówno w formie dodatku do żakietu i marynarki, jak i eleganckiej sukienki czy płaszcza.

Na szyi można wiązać apaszki również nieco inaczej, tworząc z nich coś na kształt broszki. Wystarczy odpowiednio uformować apaszkę, a następnie spiąć ją spinką lub broszką. W efekcie powstanie ciekawy element dekoracyjny, który doskonale będzie wyglądał jako kolorowy dodatek ożywiający jednobarwny strój.

Jak nosić apaszki inaczej?

Bez wątpienia opisane wyżej sposoby noszenia apaszki są najbardziej znane, ale nie jedyne. Apaszkę można bowiem założyć również na włosy, w formie przepaski, lub na głowę.

Założona na głowę dodaje charakteru i elegancji, a wielu osobom ten sposób wiązania apaszki kojarzy się ze stylizacjami wprost z Hollywood z lat 50. i 60. Chętnie nosiły ją w ten sposób gwiazdy ówczesnego kina, a zwłaszcza Audrey Hepburn czy Grace Kelly. Od tych czasów minęło co prawda już ponad pół wieku, ale ten sposób noszenia chustki nazywany „babushka scarf” nadal jest w modzie. W takich stylizacjach można spotkać panie na ulicach całego świata, w tym również współczesne gwiazdy takie jak m.in. Rihanna, Kendall Jenner czy Madonna.

Gawroszki – jak nosić je na co dzień?

Pisząc o tym jak nosić apaszki nie możemy nie wspomnieć o ich nieco mniejszych siostrach czyli gawroszkach. Je również można  wiązać na bardzo wiele sposobów, z których z pewnością najbardziej znane jest noszenie gawroszek na szyi. Wystarczy złożyć je dwoma przeciwległymi narożnikami do środka, a następnie założyć na szyję, zawiązać i ułożyć węzeł odrobinę poniżej ramienia. Tak asymetrycznie zawiązana gawroszka będzie doskonale wyglądać jako dodatek do białej bluzki koszulowej czy gładkiego topu, a nawet trencza.

Gawroszkę można również nosić zupełnie niestandardowo, jako bransoletkę, dodatek do torebki czy przy szlufce od spodni. Z jej pomocą można stworzyć efektowny kolorowy węzeł, zwiewną i ciekawą kompozycję, która będzie zwracać na siebie uwagę.

Jej obecność doda stylizacji charakteru i energii, przyciągnie spojrzenia i wpłynie na ostateczny efekt.

Jak widzisz możliwości noszenia apaszek i gawroszek jest bardzo wiele. Przedstawiliśmy część z nich i mamy nadzieję, że szukając odpowiedzi na pytanie jak nosić apaszki, znajdziesz je wśród naszych propozycji!

Więcej wzorów jedwabnych ręcznie malowanych apaszek i gawroszek Silkadore znajdziesz w naszym sklepie internetowym na www.silkadore.com. Zapraszamy!

Zdjęcia i stylizacja: Roksana Styl

Modelki: Katarzyna Augustyniak, Magdalena Brzychcy, Katarzyna Gildner, Angelika Kaczmarek, Katarzyna Kozłowska, Urszula Misiło, Natalia Niezgazińska.

Roksanie i jej ekipie serdecznie dziękujemy za zrealizowanie sesji!

Zespół Silkadore

Udostępnij: