Malarstwo na jedwabiu wystawa "sztuka i jedwab" w milanówku wrzesień 2024

Serdecznie zapraszamy na wyjątkową wystawę malarstwa na jedwabiu prof. Tomasza Sadleja, która odbędzie się w sobotę 21 września i niedzielę 22 września 2024 roku w historycznej hali fabrycznej jedwabiu przy ul. Brzozowej 1 w Milanówku. To niepowtarzalna okazja, aby na żywo podziwiać prace z kolekcji „Triumfalizm Morfologiczny”. Będą to wielkoformatowe obrazy na jedwabiu, ale też unikatowe jedwabne chusty z cyklu „Dziki Ogród”. Każda z nich jest pojedynczym, niepowtarzalnym egzemplarzem o wysokiej wartości artystycznej.

Na zdjęciu kolekcjonerska chusta jedwabna pt.: “Paź wieczorny” z cyklu “Dziki Ogród”, który należy do kolekcji “Triumfalizm Morfologiczny” Tomasza Sadleja. Fot. Silkadore.

W niedzielę 22 września o godz. 15:00 odbędzie się spotkanie z prof. Tomaszem Sadlejem. Rozmowę z artystą poprowadzi historyczka sztuki i właścicielka marki Square Drop, Agnieszka Śniadewicz-Świca.

Wystawie kolekcji “Triumfalizm Morfologiczny” będą towarzyszyły pokazy grafiki i akwarele Beaty Nehring oraz prace na jedwabiu Anny Michniewicz i Justyny Zawadzkiej.

Wystawa “Sztuka i jedwab” jest ważną częścią obchodów 100-lecia milanowskiego jedwabnictwa, organizowanych przez Miasto Milanówek i Milanowskie Centrum Kultury w ramach programu „Patriotyzm Jutra”.

Wydarzenie dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski, a partnerami są m.in. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Archiwum Państwowe w Warszawie.

Na zdjęciu fragment obrazu na jedwabiu “Noc zmroczników” z kolekcji “Triumfalizm Morfologiczny” Tomasza Sadleja. Fot. Silkadore.

Silkadore z dumą wspiera wystawę „Sztuka i Jedwab”, przyczyniając się do jej organizacji oraz promocji. Dzięki temu, odwiedzający będą mogli podziwiać nie tylko malarskie dzieła profesora Sadleja, ale także kolekcjonerskie jedwabne chusty, które są prawdziwymi artystycznymi unikatami.

Program wydarzenia obejmuje również wykłady, warsztaty i koncerty muzyczne, w tym występ znakomitego akordeonisty – Marcina Wyrostka.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wyjątkowym jedwabnym święcie sztuki!

 

Udostępnij: