apaszki gawroszki do włosów

Wiosna i lato 2024 zapowiadają się jako sezon pełen świeżości, wyrazistych kolorów i inspirujących wzorów. W trendach na ten rok odnajdujemy zarówno nowoczesność, jak i nawiązania do klasycznych motywów, tworząc harmonijną mieszankę, która zachwyca i inspiruje.

Najmodniejsze kolory wiosną i latem 2024

Instytut Pantone ogłosił kolorem roku 2024 Peach Fuzz, czyli delikatny kolor brzoskwiniowy.  Znalazło to odzwierciedlenie na pokazach mody, ale wydaje się, że zupełnie inne kolory dominowały na wybiegach.

Przede wszystkim w prezentowanych stylizacjach królowały: biały, czarny, beżowy, szary i różne odcienie brązowego.

Oprócz tych bazowych kolorów gościły na wybiegach chłodne i zgaszone odcienie niebieskiego,

kolor czerwony,

oraz lekkie pastelowe kolory tj.: delikatny fiolet, rozbielony różowy, żółty-maślany i zielonkawy w wersji mięty czy pistacji.

Jakie wzory i motywy są modne w 2024 ?

Na wybiegach najczęściej pojawiały się romantyczne polne kwiaty i dekoracyjne róże, a nawet romantyczne groszki. Tak jak w poprzednich latach projektanci chętnie inspirowali się modą lat 50-tych, 60-tych i 80-tych.

W tegorocznych trendach widzimy połączenie różnych stylów i inspiracji tworzące unikalne i zaskakujące kompozycje:

1. Motywy Kwiatowe –  w sezonie wiosna-lato 2024 pojawiają się w odświeżonej formie – od romantycznych polnych kwiatów z polskich łąk po abstrakcyjne i wyraziste kompozycje florystyczne.

2. Artystyczne Abstrakcje – swobodne, malarskie plamy i geometryczne figury zyskują na popularności, dodając odrobinę ekspresji i niepowtarzalnego charakteru.

3. Nowoczesna klasyka – paski i kraty wracają do łask, ale w interpretacji bardziej odważnej i świeżej, przynosząc odrobinę elegancji do codziennych stylizacji.

Apaszki jedwabne – elegancki akcent modnych stylizacji

W świecie mody jedwabne apaszki i chusty stają się niezastąpionym dodatkiem, który podkreśla indywidualny styl i dodaje elegancji każdej stylizacji. W sezonie wiosna – lato 2024 rekomendowane są apaszki o intensywnych kolorach i dynamicznych wzorach, które stanowią świetny kontrast dla minimalistycznych lub klasycznych ubrań. Zasadniczo zestawy te są budowane w oparciu o takie kolory jak czerń, biel, szary, beżowy czy czekoladowy.

Jedwabne apaszki mogą być utrzymane w konwencji tzw. „total look”, czyli w tej samej jednobarwnej kolorystyce, co pozostałe elementy garderoby.

Z kolei ręcznie malowane dodatki Silkadore najczęściej stanowią swoistą przeciwwagą dla bazowej stylizacji. Wykorzystują kontrasty takie jak np. biel – czerń, czy fuksje – granat. Ewentualnie nawiązują do zasadniczego ubioru poprzez wykorzystanie podobnego elementu np. tego samego koloru lub motywu.

Dzięki temu odpowiednio dobrane jedwabne apaszki są w stanie podkreślić naturalne piękno kobiet, ożywić twarz, dodać energii i kolorytu, ale też urozmaicić stylizację. Uczynić ją oryginalną, wyjątkową, indywidualną.

Chusta jedwabna w stylu retro

Retro to jedna z najważniejszych tendencji stylistycznych na wiosnę i lato 2024. To również wielki powrót do mody apaszek i szali, bardzo często noszonych na włosach.

Inspiracją dla projektantów i stylistów jest sposób, w jaki nosiły i wiązały te jedwabne dodatki znane postaci, wśród których należy wymienić Marilyn Monroe, Jacqueline Kennedy, Audrey Hepburn, czy Grace Kelly.

Okazuje się, że chusta jest najmodniejszym okryciem głowy na wiosnę 2024 roku również dla aktorki – laureatki nagrody Oscara – Jennifer Lawrence, która w trakcie paryskiego tygodnia mody promowała apaszki wiązane w stylu „babuszka”.

Apaszka czy szal jedwabny?

Styliści polecają eksperymentować z apaszkami z jedwabiu w różnych rozmiarach, np. w najbardziej popularnej wielkości chust 90x90cm, ale też mniejszymi 70×70 cm czy z gawroszkami wielkości 55x55cm.

Dla osób preferujących dodatki w kształcie prostokąta, do wyboru są duże jedwabne szale w rozmiarze 170×45 cm.

lub mniejsze mini szale typu twilly 6×100 cm.

W zależności od okazji  wiąż apaszki i szale zarówno na szyi, na głowie, jak i na torebce czy pasku. To uniwersalny dodatek, który doda charakteru każdej stylizacji, niezależnie od sytuacji.

W sezonie wiosna – lato 2024 bądź odważny i eksperymentuj z kolorem, wzorem i teksturą. Jedwabne apaszki to nie tylko modny dodatek, ale również wyraz osobistej elegancji i stylu.

Udostępnij: