Chopin

Kolekcja Silkadore CHOPIN

Z dumą prezentujemy Państwu wyjątkową kolekcję jedwabnych apaszek i poszetek, która powstała we współpracy z Narodowym Instytutem imienia Fryderyka Chopina. Została przygotowana na niezwykle ważną okazję – XVIII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. F. Chopina w Warszawie.

W skład kolekcji wchodzą ręcznie malowane akcesoria dla pań i panów, wykonane z naturalnego jedwabiu najwyższej jakości. Jesteśmy przekonani, że przypadną do gustu każdemu, kto ceni sobie niebanalne dodatki i podobnie jak Fryderyk Chopin – będący naszą główną inspiracją do stworzenia tej kolekcji – wykazuje zamiłowanie do pięknych przedmiotów.

Jedwabne dodatki godne prawdziwego estety

Fryderyka Chopina był bez wątpienia prawdziwym estetą. Dbał nie tylko o swą artystyczną duszę, ale także o dobrą prezencję. Lubił eleganckie stroje i przykładał dużą wagę do tego, jakimi przedmiotami się otaczał.

Jeśli chodzi o jedwab, artysta wyjątkowo upodobał sobie ten materiał. Nic w tym dziwnego – jedwabne akcesoria od pokoleń są synonimem luksusu i elegancji. Chopin jedwab kupował zarówno dla siebie, jak i dla bliskich osób. Do dziś zachowały się niektóre przedmioty należące do wirtuoza. W jego mieszkaniu można było znaleźć jedwabne zasłony oraz meble obite barwnym jedwabiem.

Sam Chopin także ubierał się w jedwab, a suknię wizytową z tego materiału podarował swojej drogiej matce. W korespondencji artysty można przeczytać o tym, że dla swej ukochanej George Sand samodzielnie wybrał czarny jedwab najlepszego gatunku, który posłużył do uszycia sukni.

Konkurs chopinowski to zatem doskonała okazja, by przypomnieć o zamiłowaniu twórcy do jedwabnych akcesoriów. Warty uwagi jest fakt, że dodatki SILKADORE powstają w Milanówku – mieście leżącym na szlaku chopinowskim. To właśnie w nim przechowywana była urna z sercem artysty, która trafiła tam w czasie powstania warszawskiego.

Wyjątkowa kolekcja SILKADORE CHOPIN

Produkty marki CHOPIN skierowane są do elitarnego grona osób, które nade wszystko cenią sobie doskonałą jakość. Podobnie jak SILKADORE, marka kojarzona jest z prestiżem i unikatowością. Z tych powodów współpraca obu marek zaowocowała stworzeniem dodatków, które trafią w najbardziej wyszukane gusta.

Apaszka jedwabna typu gawroszka dostępna jest w dwóch wersjach kolorystycznych. Ręcznie malowana grafika w kontrastowych barwach to efekt inspiracji oficjalnym plakatem konkursowymi. Wzór Kolekcji Chopin, w luźny sposób nawiązuje do motywów muzycznych kojarzonych z kompozytorem. Przedstawia nogę i klapę fortepianu, które wraz z pozostałymi elementami grafiki tworzą niepowtarzalną kompozycję przywołującą na myśl mazowiecką wieś z młodości artysty.

Damska gawroszka Chopin posiada ten sam wzór, co męskie poszetki z omawianej kolekcji. Jedwabna poszetka doskonale będzie prezentować się z ciemną marynarką i białą koszulą. Zarówno panie, jak i panowie mogą więc zaopatrzyć się w elegancki dodatek, który urozmaici formalny lub codzienny strój.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4