Barbara Matuszewska - Berg

Barbara Matuszewska-Berg

To znana i ceniona milanowska artystka, która przyjęła nasze zaproszenie i stworzyła na jedwabiu autorską kolekcję ręcznie malowanych apaszek.

Kolekcja nosi tytuł „KWIATY POLSKIE” i jest dostępna w sklepie internetowym SILKADORE. W skład kolekcji wchodzą:

ręcznie malowana apaszka jedwabna w czerwone maki
Apaszka jedwabna w różowe kwiaty, ręcznie malowana w Milanówku
apaszka jedwabna ręcznie malowana chabry, Silkadore Milanówek
Apaszka jedwabna Nasturcje, ręcznie malowana

Dorobek artystyczny Autorki

Barbara Matuszewska-Berg zachwyca swoim zawodowym dorobkiem. Jest mistrzynią malarstwa na jedwabiu, ale również spod jej pędzla wychodzą piękne i wartościowe prace na płótnie, a także urzekające i nastrojowe pastele. Jest aktywnym twórcą, ale też chętnie dzieli się swoim talentem, doświadczeniem i bogatym warsztatem z innymi. Od lat prowadzi warsztaty malowania na jedwabiu dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Milanowskim Centrum Kultury. Uczestniczyła w pracach jury oceniającego Biennale Malarstwa na jedwabiu w Milanówku.

Pod koniec lat siedemdziesiątych, we współpracy z rodzimą Modą Polską i Domem Mody IS Laurent namalowała na jedwabiu piękną tunikę „Greczynka”.

barbara matuszewska berg autorka prac na jedwabiu
Barbara Matuszewska-Berg z tuniką „Greczynka”.
Fot. Stowarzyszenie Muzeum Jedwabnictwa Milanowskiego

Suknię zaprezentowano na wystawie „Jerzy Antkowiak-Moda Polska” w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi i wyróżniono w szczególny sposób. „Greczynka” znalazła się w gronie 12 unikatowych eksponatów opowiadających w telegraficznym skrócie historię Mody Polskiej od samego początku po dziś dzień.

Autorka kolekcji „Kwiatów Polskich Silkadore” była nagradzana i wyróżniana na wystawach i konkursach w Polsce i zagranicą. Wiele prac zakupiły do swoich kolekcji osoby prywatne.

Tkaniny jedwabne, które pani Barbara malowała w grupie projektanckiej prof. Stanisława Trzeszczkowskiego nabyło m.in. Muzeum Narodowe w Warszawie.

Wszystkie autorskie apaszki z kolekcji Kwiaty Polskie Barbary Matuszewskiej-Berg są przez nią własnoręcznie sygnowane. 

Zapakujemy je elegancko „na prezent” i wyślemy w firmowym pudełku Silkadore. Polecamy!

Udostępnij: