Apaszki jedwabne na Slow Fashion

Apaszki jedwabne to elegancki i nietuzinkowy prezent na Dzień Kobiet!

Dlatego w weekend 7 i 8 marca 2020 serdecznie zapraszamy do Centrum Koneser w Warszawie na Targi Jestem Slow – wiosenną edycję SLOW FASHION.

Specjalnie na tę okazję przygotowaliśmy kolekcję ręcznie malowanych jedwabnych apaszek 'KWIATY POLSKIE’ z dominującymi w tym sezonie granatem chabrów, różem fuksji czy czerwienią maków.

Autorką kolekcji należącej do linii  'apaszki damskie jedwabne’ jest tworząca w Milanówku artystka – pani Barbara Matuszewska-Berg.

Pani Barbara to nie tylko ceniona malarka, ale również doświadczony pedagog i instruktorka malarstwa na jedwabiu w Milanowskim Centrum Kultury a także jurorka Biennale Malarstwa na jedwabiu w Milanówku.

W 1977r. namalowała suknię jedwabną „Greczynka” w oparciu o projekt Mody Polskiej we współpracy z Ives Saint Laurent. Suknię zaprezentowano w 2018r. na wystawie „Jerzy Antkowiak-Moda Polska” w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. Jej organizatorzy zaliczyli suknię do grona 12 unikatowych przedmiotów, które „w telegraficznym skrócie opowiadają historię Mody Polskiej. Od zarania aż do dziś.”

Tkaniny jedwabne namalowane przez panią Barbarę Matuszewską-Berg w grupie projektanckiej prof. Stanisława Trzeszczkowskiego zostały wystawione w CBNP. Następnie zakupiło je Muzeum Narodowe w Warszawie. Nagradzana i wyróżniana w licznych wystawach i konkursach polskich i zagranicznych. Wiele jej prac znajduje się w kolekcjach prywatnych.

Namalowane i sygnowane przez panią Barbarę Matuszewską-Berg jedwabne chusty zaprezentujemy po raz pierwszy na targach Slow, a już wkrótce będą też dostępne w naszym sklepie internetowym .

Zapraszamy 🙂

Kiedy: 7 – 8 marca 2020
Gdzie: Centrum Praskie Koneser (wejście z Pasażu Konesera)
Godziny otwarcia: 11.00 – 19.00 (sobota i niedziela)
Wstęp na targi: 10 PLN / 2 dni
Bezpłatne wejście dla dzieci i młodzież do lat 12

 

Udostępnij: