elegancki prezent dla kobiety

Apaszka jedwabna – „biżuteria, która Cię ubierze”

Asortyment sklepu z jedwabnymi apaszkami Silkadore wzbogacił się o wyjątkową kolekcję, która powstała
z myślą o dzisiejszych kobietach, żyjących według własnych zasad i dokonujących niezależnych wyborów. To propozycja dla pań, które cenią klasykę i kunszt dekoracji ręcznie malowanej apaszki jedwabnej. Klientki Silkadore traktują swoje chusty jak biżuterię, dobierając odpowiednie wzory do stroju i okoliczności. I my też lubimy myśleć o naszych jedwabnych apaszkach jak o biżuterii, w którą ubieramy współczesne kobiety.

Kolekcja chust Wiktoriańskie Róże Silkadore

Oto Wiktoriańskie Róże. Róża stała się głównym motywem kolekcji, ponieważ właśnie królowa kwiatów symbolizuje jednocześnie miłość, kobiecość, dostojność i piękno. Róża reprezentuje także zmysłowość
i mistycyzm. W swej tajemniczości jest delikatna, subtelna, ale także silna i potrafi się bronić. Najnowsza kolekcja Silkadore obejmuje eleganckie chusty z jedwabiu z motywem wiktoriańskiej róży w trzech wersjach kolorystycznych: malachitowa zieleń, rubinowa czerwień oraz szafirowy  granat.

 

jedwabne apaszki ręcznie malowane

 

Jak nosić apaszki z kolekcji Wiktoriańskiej

Chusta jedwabna w kolorze malachitowej zieleni i złota sprawdzi się w eleganckich stylizacjach u pań, które lubią wyrazisty i zdecydowany styl. Apaszka damska w róże w kolorystyce głębokiej czerwieni rubinu i granatu odnajdzie się zarówno jako dodatek do stroju formalnego, jak i podczas mniej oficjalnych wizyt. Trzecia odsłona w kolekcji to apaszka z jedwabiu w odcieniach szafirowego granatu i złota, która sprawdzi się idealnie w biznesowej stylizacji, a także jako oryginalny akcent w stroju codziennym.

Jak wiązać apaszki z kolekcji Wiktoriańskiej

Nowe eleganckie apaszki damskie dostępne będą w dwóch rozmiarach. W standardowym 90×90 cm, a także w mniejszym 70×70 cm. Duża chusta jedwabna nadaje się idealnie do noszenia pod szyją, na głowie,  jako dekoracyjny pasek w talii lub jako ozdoba  włosów. Mniejsza apaszka z jedwabiu sprawdzi się jako dopełnienie stroju wiązana klasycznie na szyi, na głowie oraz na nadgarstku lub torebce. Wszystkie apaszki w kolekcji Wiktoriańskie Róże są ręcznie malowane na jedwabiu naturalnym o splocie satyna i krepa. Błyszcząca satyna  dodaje chustom 70×70 cm elegancji i lekkości. Krepa, na której są malowane większe apaszki jest wybierana przez osoby preferujące bardziej matowy efekt.

 

Karolina Sato autorką kolekcji apaszek Silkadore

Kolekcja Wiktoriańskie Róże została zaprojektowana przez Karolinę Sato, artystkę, ilustratorkę i projektantkę pochodzącą z Polski, ale od 18 lat mieszkającą w Tokio. Karolina to artystka zafascynowana Japonią i estetyką kraju kwitnącej wiśni.

Jej prace to barwny i wibrujący świat motywów zaczerpniętych z przyrody, malowanych z czułością, poczuciem piękna i zadziwieniem wobec świata realnego. Z uważnością odkrywa w życiu codziennym fascynujące metafory ze świata roślin i zwierząt. Dlatego często tematyka prac odzwierciedla przeciwieństwa takie jak siła i dostojność, piękno i kruchość, elegancka linia motywu i entropia z przypadkowością.

 

Karolina Sato designer
Karolina Sato – autorka kolekcji Wiktoriańskie Róże Silkadore. Foto: archiwum prywatne.

Karolina tworzy multidyscyplinarne projekty – maluje, ilustruje, projektuje przestrzenie komercyjne, instalacje multimedialne oraz wzory tkanin.

Autorka pasjonuje się japońskim malarstwem Nihonga oraz tamtejszą tradycyjną sztuką dekoracyjną. Dlatego apaszki Wiktoriańskie Róże Silkadore to wyjątkowe eklektyczne połączenie klasycznych i wytwornych róż
z dekoracyjnością motywu.

 

Inspiracja kolekcji Wiktoriańskie Róże Silkadore

Inspiracją dla kolekcji stał się obraz „The Soul of The Rose” z 1908 r. Malarz William Waterhouse zilustrował kobietę subtelnie i zmysłowo zachwycającą się zapachem róż.

 

The Soul of the Rose 1908 John William Waterhouse Vintage - Etsy Polska

 

Patrząc na obraz widzimy także siłę, ale również powściągliwość przedstawionej damy. Motyw poczucia piękna i zadziwienia światem artystka  przełożyła wizualnie na projekt oryginalnej jedwabnej apaszki
w kolekcji Wiktoriańskie Róże.

 

Jedwabne apaszki to wyjątkowy prezent dla Niej

Apaszki jedwabne Wiktoriańskie Róże to doskonały pomysł na prezent dla mamy, żony, dziewczyny, siostry lub przyjaciółki. Kobiety lubiące klasykę, docenią piękno róż i dekoracyjność wzoru. Do wyboru są trzy szlachetne kolory chust z naturalnego jedwabiu.

Zapraszamy do zakupów na www.silkadore.com

 

Apaszka Jedwabna Silkadore Rubin

Udostępnij: