Gawroszka jedwabna CHOPIN 44×44 zielona

87.25

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 87.25.

Mini gawroszka SILKADORE CHOPIN ręcznie malowana w Milanówku – stolicy polskiego jedwabnictwa

Tkanina: naturalny  jedwab typu krepa

Projekt: Maja Koperska

Opakowanie: gawroszka zapakowana na prezent w eleganckie pudełko z logotypem SILKADORE

Rozmiar: ok. 44 x 44 cm (+/- 2 cm, ze względu na charakter tkaniny i ręczne wykonanie)

Realizacja zamówienia: 6-10 dni roboczych

Udostępnij:

Opis

Gawroszka jedwabna CHOPIN to ukłon w stronę wielkiego polskiego artysty – Fryderyka Chopina i jego twórczości. Kolekcja powstała z myślą o prestiżowym międzynarodowym wydarzeniu – Konkursie Chopinowskim, który z reguły co pięć lat odbywa się w Warszawie skupiając uwagę pianistów i melomanów z całego świata.

Gawroszka CHOPIN jest ręcznie malowana na naturalnym jedwabiu. Odnosi się do oficjalnej identyfikacji konkursowej eksponując elementy fortepianu czy symboliczną wierzbę tak charakterystyczną dla miejsca urodzenia i dzieciństwa kompozytora. Ramka w kolorze zielonym zamyka kompozycję, a jasne tło sprawia, że chusta ma młodzieńczy i nowoczesny charakter.

Kolekcja dodatków jedwabnych SILKADORE CHOPIN

została zaprojektowana przez młodą i utalentowaną artystkę – absolwentkę University of the Arts w Londynie – Maję Koperską. Kolekcję stanowią gawroszka dla pań oraz poszetka dla panów w dwóch wersjach kolorystycznych. W sklepie internetowym dostępna jest wersja chust z bordiurą czerwoną i zieloną.

Narodowy Instytut Fryderyka Chopina w Warszawie – największe centrum Chopinowskie na świecie, które chroni i upowszechnia dziedzictwo twórcy – udzielił licencji SILKADORE na wszystkie produkty jedwabnej kolekcji CHOPIN.

Związki Chopina z Milanówkiem

Gawroszkę SILKADORE CHOPIN malują artyści i twórcy na jedwabiu w Milanówku, od blisko 100 lat kojarzonym z polskim jedwabnictwem. To tu w 1924r. Rodzeństwo Stanisławy i Henryka Witaczków założyło Doświadczalną Stację Jedwabniczą.

Milanówek jest również związany z Fryderykiem Chopinem. Urna z sercem kompozytora była przechowywana przez ponad rok na plebanii Kościoła pw. Św. Jadwigi Śląskiej.

Więcej szczegółów na temat związku Milanówka z Chopinem znajduje się w książce wydanej w 2019r. „Śladami Fryderyka Chopina w Milanówku” autorstwa pana Andrzeja Pettyna. Opisane są w niej nie tylko miejsca łączone z kompozytorem, ale też historie osób zawodowo związanych z propagowaniem twórczości Fryderyka Chopina tj.  prof. Zofia Rabcewiczowa, prof. Zbigniew Śliwiński czy prof. Kazimierz Gierżod.

Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna umieściła miasto na Szlaku Turystycznym „Mazowsze Fryderyka Chopina”.

Chusta jedwabna CHOPIN – piękna pamiątka z kraju kompozytora

Mniejsza apaszka ręcznie malowana na naturalnym jedwabiu z motywami nawiązującymi do postaci i twórczości Fryderyka Chopina  jest świetnym pomysłem na wyjątkowy i elegancki upominek z Polski.

„CHOPIN” jest jedną z najbardziej znanych i prestiżowych polskich marek, rozpoznawalną na całym świecie. To symbol niekwestionowanej unikatowości, doskonałości  i polskości, stanowiący jeden z najważniejszych elementów polskiej kultury i sztuki.

Dodatkowe informacje

Kolekcje

,