Poszetka jedwabna CHOPIN 28×28 zielona

74.75

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 74.75.

Poszetka jedwabna SILKADORE CHOPIN, ręcznie malowana w Milanówku – kolebce polskiego jedwabnictwa

Materiał: w 100% naturalny  jedwab typu krepa

Projekt: Maja Koperska

Opakowanie: pudełko prezentowe z logotypem SILKADORE

Rozmiar: ok. 28x28cm (+/- 2 cm, ze względu na ręczne wykonanie)

Realizacja zamówienia: 5-6 dni roboczych

Udostępnij:

Opis

Poszetka jedwabna CHOPIN powstała z inspiracji postacią i twórczością Fryderyka Chopina – wybitnego polskiego pianisty i kompozytora, przedstawiciela epoki romantyzmu.

Zarówno poszetki, jak i gawroszki z kolekcji dodatków jedwabnych SILKADORE CHOPIN są poświęcone prestiżowemu wydarzeniu – XVIII Międzynarodowemu Konkursowi Pianistycznemu im. Fryderyka Chopina w Warszawie .

Ręcznie malowana na jedwabiu poszetka SILKADORE nawiązuje wzorem do oficjalnej wizualizacji Konkursu i przedstawia motywy charakterystyczne dla fortepianu i Mazowsza – miejsca pochodzenia twórcy.

Białe tło poszetki i domknięcie kompozycji zieloną bordiurą nadają poszetce świeży i elegancki charakter.

Kolekcja poszetek z jedwabiu SILKADORE CHOPIN

składa się z dwóch wersji kolorystycznych różniących się ramką: zielonej i czerwonej. Oprócz poszetek do linii CHOPIN włączone zostały mniejsze damskie apaszki zwane mini gawroszkami.

Kolekcję CHOPIN zaprojektowała Maja Koperska – młoda i utalentowana artystka, absolwentka University of the Arts w Londynie.

SILKADORE dla wszystkich dodatków tej jedwabnej kolekcji otrzymało licencję Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina w Warszawie, sprawującego prawną opiekę nad nazwiskiem i wizerunkiem Fryderyka Chopina.

Chopin w Milanówku

Poszetki SILKADORE CHOPIN powstają w Milanówku – kolebce polskiego jedwabnictwa. Są ręcznie malowane na naturalnym i szlachetnym jedwabiu przez cenionych i doświadczonych artystów.

Milanówek jest znany ze swoich związków z Fryderykiem Chopinem. W czasie powstania warszawskiego serce kompozytora znalazło schronienie na miejscowej plebanii i było tu przechowywane do 17/10/1945. W 96 rocznicę śmierci Fryderyka Chopina urna z sercem została przewieziona do Żelazowej Woli, a następnie powróciła do Kościoła św. Krzyża w Warszawie.

Swoje losy z Milanówkiem związały również osoby zajmujące się zawodowo propagowaniem twórczości Fryderyka Chopina: prof. Zofia Rabcewiczowa, prof. Kazimierz Gierżod  i  prof. Zbigniew Śliwiński. Szerzej na ten temat pisze pan Andrzej Pettyn w swojej książce „Śladami Fryderyka Chopina w Milanówku”.

Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna umieściła Milanówek na Szlaku Turystycznym „Mazowsze Fryderyka Chopina”.

Poszetka CHOPIN – wyjątkowy prezent

Poszetka SILKADORE CHOPIN z ręcznie malowanymi na jedwabiu elementami kojarzonymi z Mazowszem oraz postacią i twórczością wielkiego kompozytora to pomysł na oryginalny polski prezent hand-made. Docenią i ucieszą się z niego nie tylko znawcy i wielbiciele dzieł muzyki klasycznej, ale wszyscy ceniący piękne, szlachetne i eleganckie akcesoria. Poszetka Chopin to ciekawy i uniwersalny upominek dla siebie lub bliskiej osoby.

Marka CHOPIN jest utożsamiana z symbolem geniuszu, piękna i doskonałości. Pozostaje niezmiennie rozpoznawalna na całym świecie.

Dodatkowe informacje

Kolekcje

,